Szukaj

O klubie

Klub Sportowy: PRO Warszawa – polski klub piłkarski z Warszawy.
Powstał jesienią w 2021 roku.
Pomysł narodził się z inicjatywy znajomych, których dzieliła pasja do Piłki Nożnej.
Informacje o: Klub Sportowy PRO Warszawa
PRO Warszawa - Kim jesteśmy?
Lubimy o sobie mówić, że stworzyliśmy coś unikalnego na warszawskim Żeraniu. Są wśród nas ludzie, dla których piłka nożna to coś więcej, niż codzienne spędzanie czasu pod blokiem. Trzeba przyznać, że rozmach z jakim rozpoczęliśmy działalność sportową był imponujący. Postanowiliśmy otworzyć pierwszy klub sportowy w tej części dzielnicy, mimo braku własnego stadionu zarząd stara się organizować jak najwięcej godzin na szkoleniu zawodników.
Oficjalnie drużyna rozpoczęła treningi 17 stycznia 2022 roku. Na pierwszy trening, stawiło się nas ponad dwudziestu ludzi.
Przez pół roku nie uczestnicząc w żadnych rozgrywkach, nie kontynuowaliśmy gry w żadnym innym zespole, kiedy nasz klub nas potrzebował zmobilizowała się cała drużyna.
Taki urok Żerania. Najmłodszy klub w Warszawie Początki PRO Warszawa wiążą się z pomysłem stworzenia klubu, gdzie tereny mają wspaniały koloryt, są łąkami i rozlewiskami, jednak stały się miejscem zebrań lokalnej młodzieży, która przychodzi tu grać w piłkę.
Na tych właśnie terenach powstał klub o zielono-czarno-białych barwach, począwszy od zieleni, której na Białołęce nie brakuje.
Czerni nawiązującej do węgla brunatnego, którym są ogrzewani mieszkańcy stolicy przez tutejszą Elektrociepłownię Żerań.
Oraz bieli kojarzonej w postaci pary, która unosi się w zimowym okresie nad warszawskim Żeraniem.
Klub przez wielu uważany jest za najmłodszy w Warszawie. Przed nami historia, którą będzie pamiętał każdy.